Serwis i naprawa klimatyzacji sprzętem Valeo

Serwis i naprawa klimatyzacji samochodowej Valeo w Częstochowie - odgrzybianie, ozonowanie

Przyczyną częstych usterek układu klimatyzacji samochodowej jest wilgoć. W celu zapewnienia skutecznego osuszenia układu należy ją dokładnie usunąć. Zastosowana dwustopniowa pompa próżniowa o wydajności 180 l/min pozwala na wytworzenie ciśnienia rzędu 26 mbar. Ciśnienie to powoduje, że woda znajdująca się w układzie zaczyna wrzeć już w temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza i następuje dokładne odessanie pary wodnej. Ciśnienie to może być utrzymane w układzie przez cały proces PRÓŹNI dzięki temu mamy pewność, że usługa została wykonana profesjonalnie.

naprawa klimatyzacji - diagnostyka Valeo

Sezon na obsługę i naprawy klimatyzacji już rozpoczęty. Na rynku znajduje się bogata oferta urządzeń obsługi klimatyzacji.

Stacje obsługi Valeo Clim Fill stanowią rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy zamierzają zająć się naprawami klimatyzacji w sposób profesjonalny.

Stacje ClimFill Advance oraz ClimFill Auto są najnowszymi urządzeniami do obsługi samochodowych układów klimatyzacyjnych. Skonstuowane zostały w odpowiedzi na aktualne wymagania europejskich specjalistów A/C. Przeznaczone są do obsługi pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów.

Valeo - serwis klimatyzacji

Oprogramowanie pozwala na wyposażenie stacji w moduł diagnostyczny (opcja) pozwalający na ocenę pracy i diagnozowanie usterek klimatyzacji. Na podstawie takich parametrów jak: temperatura otoczenia, nawiewu, wysokiego oraz niskiego ciśnienia program określa czy klimatyzacja pracuje prawidłowo, a w przypadku niewłaściwej pracy systemu, podpowiada użytkownikowi możliwe przyczyny niesprawności i sposoby ich usunięcia. Możliwe jest diagnozowanie właściwości pracy skraplacza, zaworu rozprężnego, dławika, sprężarki, ilości czynnika w układzie. Funkcja ta stanowi nie tylko pomoc przy wyszukiwania niesprawności ale również możemy potwierdzić poprawność wykonanej usługi jeśli otrzymamy komunikat, że system działa prawidłowo.