Części Febi

Oferta części Febi Bilstein

Febi Bilstein to jedna z najstarszych firm działających na rynku motoryzacyjnym. Została założona już w 1844 roku i od tego momentu zajmuje się produkcją i dystrybucją części zamiennych. Przedsiębiorstwo w głównej mierze znane jest z tworzenia wysokiej jakości elementów układu hamulcowego oraz zawieszenia. Sukcesy na rynku motoryzacyjnym umożliwia wykwalifikowany zespół składający się z około 1 300 pracowników oraz niemiecka solidność i precyzja działania. Febi Bilstein reprezentowane jest w 69 krajach, a produkty firmy eksportowane są do ponad 130 krajów na całym świecie.

Technika silnikowa - porządny napęd

Silnik jest powszechnie uważny za serce pojazdu,  odpowiada on nie tylko za najwyższe osiągi pod względem mocy i momentu obrotowego, ale również za małe zużycie i niskie emisje zanieczyszczeń. Nowoczesne silniki są efektem precyzyjnej obróbki – tak samo jak każda pojedyncza część zamienna.

W zakresie techniki silnikowej oferujemy szeroki asortyment części zamiennych do samochodów osobowych – pasujących do samochodów niemieckich, francuskich, włoskich, szwedzkich i azjatyckich.

 • Smarowanie silnika
 • Układ sterowania silnika
 • Zawieszenie silnika
 • Chłodzenie silnika
 • Układ paliwowy
 • Gaźnik
 • Uszczelnienie silnika


Aby utrzymać stabilne położenie na drodze nawet w niebezpiecznych sytuacjach, wszystkie zainstalowane części podwozia muszą spełniać wysokie wymagania wykonania pod względem precyzji i wysokiej jakości. Wymagane bezpieczeństwo hamowania i kierowania mogą w tym przypadku zapewnić tylko dokładnie pasowane części o wysokiej jakości – co zapewnia wyższy komfort, bezpieczeństwo i dynamikę jazdy.

Asortyment febi oferuje między innymi łożyska oporowe kolumny resorującej, drążki łączące, stabilizatory łożyska kół i wahacze, duży wybór istotnych dla bezpieczeństwa elementów podwozia, który jest stale poszerzany.

Febi oferuje w zakresie elektroniki dynamicznie rosnący asortyment części zamiennych o jakości oryginalnego wyposażenia, pasujący do wszystkich europejskich i azjatyckich typów samochodów. Nasz asortyment obejmuje części wysokiej jakości m. in. w zakresie elektroniki silnikowej, karoserii, hamulców, czyszczenia szyb, ogrzewania i wentylacji. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem febi:

 • Elektronika silnikowa: mierniki przepływu powietrza, cewki zapłonowe, czujniki do wałów korbowych i rozrządu, dysze wtryskiwaczy, sondy lamda
 • Karoseria: przełączniki dźwigni kierownicy, czujniki świetlne, podnośniki szyby, przełączniki światła hamowania
 • Hamulce: czujniki ABS, wskaźnik zużycia
 • Czyszczenie szyb: pompa spryskiwania szyb, silniki wycieraczek, dysze do mycia szyb
 • Ogrzewanie i wentylacja: silniki dmuchaw, rezystory wstępne dmuchawy, wentylatory chłodzące

Nasz szeroki asortyment techniki hamulcowej zapewnia klientom całą paletę części hamulcowych ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, od okładzin poprzez przewody hamulcowe aż po tarcze hamulcowe i cylindry hamulcowe koła. Bezpieczeństwo ma przy tym zawsze najwyższy priorytet. I to już od pierwszej sytuacji, w której trzeba hamować. Tak, jak w przypadku naszych okładzin hamulcowych, które dzięki obróbce cieplnej nie wymagają żadnego docierania naprawionych hamulców.

Oryginalne śruby febi do mocowania kół charakteryzują się prawidłowymi wymiarami, doskonałymi właściwościami montażowymi i stałym czasem naprężenia. Wybór śrub mocujących koła do felg aluminiowych lub stalowych oraz do prawie wszystkich typów pojazdów jest olbrzymi. W naszym asortymencie mamy również nakrętki i śruby do kół z zabezpieczeniem przed kradzieżą.


Zapraszamy do warsztatu samochodowego BORKAT w Częstochowie