Jurid

JURID

Wybierając Jurida wybierasz bezpieczeństwo. Od wielu lat czołowi producenci samochodów montują jako oryginalne wyposażenie aut klocki i części ze znakiem JURID.


AUDI, BMW, CITROEN, FIAT, FORD, JAGUAR, LANCIA, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, RENAULT, SAAB, SUBARU, TOYOTA, VOLVO, VOLKSWAGEN.


Dzięki rocznej produkcji ponad 64 milionów klocków - zarówno na pierwszy montaż jak i na rynek części zamiennych - części JURID pojawiają się we wszystkich markach pojazdów wytwarzanych w Europie, nie tylko osobowych, ale i ciężarowych, w przyczepach i naczepach, w autobusach, a nawet w samolotach i pociągach.

Klocki, szczęki i okładziny hamulcowe pokrywają 95% zapotrzebowania parku samochodów osobowych i 92% ciężarowych i dostawczych.

JURID posiadając cztery własne obiekty w Europie (w tym zakład badawczo rozwojowy w Glinde w Niemczech oraz fabrykę okładzin hamulcowych w Conde we Francji) jest jednym z największych producentów materiałów ciernych.

Produkty tej marki spełniają wszelkie prawnie wymagane normy EC90, które staną się niebawem obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.

Wymieniając tarcze lub bębny hamulcowe, nie można wybrać lepszych niż te ze znakiem JURID. W trosce o skuteczne rozpraszanie ciepła i odporność na ścieranie, są one produkowane z wysokiej jakości żeliwa i poddawane rygorystycznym testom.

Niezawodność hamulców zależy w dużym stopniu od jakości płynu hamulcowego. Dlatego JURID proponuje dwie klasy płynów hamulcowych - DOT 4 i DOT 5.1 - opracowane zgodnie z wymaganiami firmy, które w rzeczywistości przewyższają światowe normy DOT. Płyny te dostępne są w różnej wielkości opakowaniach, w tym w wygodnych dla warsztatów pojemnikach 20-litrowych.

JURID to także producent szerokiej gamy złącz elastycznych do wałów napędowych w samochodach z napędem na tylne koła (głównie Mercedes i BMW). Wszystkie komponenty elastyczne JURID są produkowane zgodnie z wymaganiami technicznymi producentów samochodów dlatego to właśnie JURID jest ich stałym dostawcą na linie montażowe.

Chcąc zapewnić sobie komfort jazdy, niezawodność i bezpieczeństwo, wybieraj zawsze części ze znakiem JURID.

Istniejąca od roku 1914 firma JURID - dziś należąca do grupy AlliedSignal - znajduje się w czołówce firm zajmujących się rozwojem i produkcją materiałów ciernych do układów hamulcowych takich jak klocki, szczęki i okładziny. Proponuje też tarcze, bębny, płyny hamulcowe, przeguby elastyczne oraz ponad 2000 części zamiennych do samochodów ciężarowych.

JURID daje Ci możliwość zaopatrzenia się we wszelkie potrzebne części u jednego, godnego zaufania dostawcy.

Korzystają z niej producenci samochodów w całej Europie - skorzystaj i Ty.

Zapraszamy do warsztatu samochodowego BORKAT w Częstochowie.